Що таке Webmail-клієнт

Що таке Webmail-клієнт

02.12.2022
Автор: HostZealot Team
2 мін.
249

Webmail – клієнтська програма електронної пошти, реалізована у вигляді веб-додатка. Працює через браузер і служить для миттєвого пересилання кореспонденції між різними адресами. Gmail – найвідоміший приклад Webmail-клієнта, розробленого компанією Google.

Крім Gmail, існують десятки інших Webmail-клієнтів, що працюють через браузери. Mozilla Thunderbird, Microsoft Outlook, TheBat, Hotmail – клієнти, представлені у вигляді додатків. Крім загальнодоступних клієнтів, існує можливість налаштування власних поштових серверів, які будуть доступні тільки авторизованим співробітникам у межах компанії. Їх використання актуальне в рамках інтранету – внутрішньої приватної мережі, що належить організації, великому відомству, приватній корпорації.

Плюси та мінуси Webmail-клієнтів

Основна перевага – гнучкість налаштувань у плані фільтрації та сортування листів. Аж до того, що листи з певними ознаками будуть відсіюватися ще на етапі проходження через поштовий шлюз.

Друге – висока швидкість доставки листів. Якщо поштовий сервер працює справно, час доставки повідомлення займає всього кілька секунд – це дає змогу оперативно розв'язувати будь-які завдання навіть у тих випадках, коли люди перебувають за тисячі кілометрів один від одного.

Третє – мобільність. Пошта зберігається не на локальному комп'ютері, а на віддаленому сервері або в хмарі. Отримати доступ до кореспонденції ви можете з будь-якого пристрою, якщо зайдете на свій акаунт. Це значно підвищує зручність для тих, хто протягом дня часто переміщується і працює одночасно через кілька різних пристроїв.

Четверте – повна безпека. Тут багато що залежить від того, які протоколи використовуються для передачі пакетів, і чи застосовуються технології шифрування даних. Так, наприклад, спочатку Gmail не використовували технології шифрування, і всі дані передавалися незахищеним з'єднанням. З 2014 року Google істотно підняли рівень безпеки, і тепер уся кореспонденція передається по зашифрованому HTTPS-з'єднанню, і всі листи обов'язково шифруються під час передачі між внутрішніми серверами компанії.

Високий рівень безпеки досягається також за рахунок:

  • застосування двофакторної аутентифікації;
  • маскування IP-адрес користувачів;
  • блокування в разі виявлення підозрілої активності.

При цьому користувачі Webmail-клієнтів можуть не турбуватися про встановлення та налаштування програмного забезпечення – всі ці питання лягають на адміністрацію серверної інфраструктури.

Єдиний недолік, який варто відзначити – у багатьох клієнтів досить архаїчний дизайн, що відштовхує користувачів. Також, якщо йдеться про Webmail-клієнти у вигляді застосунків, то їх встановлюють на комп'ютер або сервер у вигляді софту, займаючи місце і навантажуючи систему. У цьому плані Gmail і Hotmail попереду на цілі світлові роки як у плані дизайну, так і за зручністю.

Крім того, у деяких сервісів передбачені також ліміти на кількість листів, що зберігаються. Розширити ці ліміти в більшості випадків можна шляхом оформлення підписки.

Що таке webmail-клієнт

Який Webmail-клієнт підійде для ваших завдань

Найпопулярнішими Webmail-клієнтами є Webmail-клієнти:

  1. Horde. Надає стандартні можливості – надсилання та отримання листів, керування кореспонденцією, можливість фільтрації контактів за деякими ознаками. Адресна книга тут дуже зручна та інформативна, що робить цей вебмейл-клієнт вкрай популярним.
  2. Microsoft Outlook. Універсальний клієнт, сумісний з усіма популярними ОС - Windows, macOS, Android, iOS. Тут є можливість надсилання та отримання листів, архівування старих повідомлень, а також присутня унікальна можливість "Прочитати вголос". Працює щоправда тільки для англійської, але в майбутньому розробники планують додати й інші мови. Також користувачі отримують доступ до календаря, який дає змогу створювати завдання для кількох співробітників одночасно, із зазначенням дати і часу початку події.
  3. Thunderbird від Mozilla. Безкоштовний, працює з Windows, macOS і Linux, передає дані через протокол IMAP і POP, що позитивно позначається на безпеці та стабільності. Thunderbird дає змогу підключити необмежену кількість акаунтів, що робить цей клієнт хорошим рішенням навіть для великих корпорацій. Зовні нагадує браузер, і користувач може перемикатися між віконцями, що підвищує зручність під час роботи над кількома завданнями одночасно.
  4. Squirrel. Повністю безкоштовний Webmail-клієнт, що забезпечує доступ до всіх стандартних функцій. Нічого надприродного й оригінального ви тут не знайдете, зате сервіс абсолютно надійний, стабільний і зручний у плані інтерфейсу. З додаткових особливостей можна відзначити хіба що можливість кастомізації інтерфейсу, але це на любителя.
  5. RoundCube. Пропонує великі можливості в плані роботи з поштою, але найголовніший плюс – високий рівень безпеки та конфіденційності. Клієнтська підтримка тут теж на гідному рівні. RoundCube є повністю безкоштовним.
  6. Postbox. Цей вебмейл-клієнт працює через протоколи IMAP і POP, доступний для користувачів Windows і macOS. Підтримує можливість підключення до поштових скриньок із Gmail, Office 365, Yahoo, iCloud, Fastmail, Outlook, AOL, ProtonMail. Тут навіть є невеликий редактор зображень, що дуже часом виручає.

Проконсультуватися більш детально з будь-яких питань можна з нашими фахівцями – зв'яжіться через Livechat, ми відповімо за першої ж можливості.

# Рішення Поділитися:
Статті за темою