Українські та зарубіжні аналоги російського ПЗ

Українські та зарубіжні аналоги російського ПЗ

13.02.2023
Автор: HostZealot Team
2 мін.
362

Увійти в історію можна різними шляхами. Можна очолити антигітлерівську коаліцію, стати У. Черчиллем чи Ф. Рузвельтом. Можна розробити Спеціальну теорію відносності, квантову теорію фотоефекту, а також зробити низку інших революційних наукових відкриттів, ставши Ейнштейном. Можна відкрити пеніцилін і врятувати сотні мільйонів людей від скарлатини, стафілокока, ангіни та інших захворювань, з якими сьогодні ми легко справляємося завдяки антибіотикам. І стати Александром Флемінгом, увійти в історію як один із найвидатніших мікробіологів своєї епохи.

А ще можна перетворити свою країну на неофашистську державу, обдерти російський народ до нитки, вибудувати тотальну цензуру, розв'язати криваву війну і спровокувати ампутацію власних ринків із глобальної світової економічної системи. Саме так в історію вирішив увійти президент Росії Путін, який ось уже 8 років не дає спокійно жити мирним українцям.

Чому користувачі відмовляються від російського ПЗ

Безглузда і кровожерлива війна стала причиною, через яку не тільки користувачі, а й цілі країни відмовляються працювати з Росією. Причому в багатьох випадках для цього не знадобилося навіть якихось специфічних законів – люди самі стали йти на принцип і відмовлятися від споживання продукції, яка тим чи іншим чином пов'язана з державою-терористом.

Ось основні причини, через які користувачі відмовляються від російського ПЗ:

 • репутаційні втрати – мало охочих заробляти гроші, співпрацюючи з окупантом;
 • питання принципу – на тлі тих жахів, які творить російська армія в Україні, люди просто не хочуть мати з цим нічого спільного;
 • відсутність довіри до російських розробників – ніколи не можеш бути впевненим, що твої корпоративні дані потраплять не в ті руки під час співпраці з росіянами.

Люди розуміють одну просту річ – російські компанії платять податки російській же державі. І якщо ви купуєте в РФ якийсь продукт, замовляєте послугу або використовуєте їхній софт, то опосередковано стаєте спонсором. На ваші гроші будуть закуповувати іранські безпілотники і будувати балістичні ракети, які прилітають на голови українців. І якщо ви не хочете бути архітектором такої загрози, рекомендуємо за можливості переходити на українські та зарубіжні аналоги російського ПЗ. А ми вам із цим допоможемо.

Заміна конструктора Tilda для свого веб-сайту

Тривалий час Tilda був найпопулярнішим конструктором сайтів на території України, але після 24 лютого 2022 року від нього стали масово відмовлятися на користь зарубіжних і українських аналогів. До вашої уваги добірка найбільш гідних альтернатив.

Wix

Платформа є міжнародною, штаб-квартира розташована в Тель-Авіві, а окремі офіси є також у Нью-Йорку, Сан-Паулу, Дніпрі, Києві, Вільнюсі, Сан-Франциско та низці інших великих міст світу.

Переваги Wix:

 • наявність української локалізації;
 • зручний і продуманий до дрібниць інтерфейс;
 • відсутня прив'язка до довгострокових тарифів, за бажання можна взяти підписку і на один місяць;
 • просунутий візуальний редактор;
 • є модулі для інтернет-магазинів і блогів;
 • часто отримує оновлення, які розширюють функціональні можливості та підвищують рівень безпеки;
 • низькі тарифи.

Що стосується недоліків, то з ними доведеться зіткнутися користувачам free-версії. Це вбудована в сайт реклама і відсутність можливості зберегти контент під час зміни шаблону. Користувачі платної підписки з подібними нюансами не зіткнуться.

Weblium

Безкоштовний конструктор із візуальним редактором і витонченою панеллю керування. Стандартні можливості Weblium дають змогу:

 • додавати необмежену кількість сторінок на сайт;
 • змінювати розташування блоків найпростішим перетягуванням мишею (drag-and-drop);
 • додавати нові блоки та видаляти зайві елементи інтерфейсу;
 • автоматично адаптувати інтерфейс до мобільних пристроїв;
 • підключити SSL і забезпечити захист сайту фахівцями підтримки.

Конструктор має пристойну вбудовану CRM-систему і пропонує гнучку систему налаштування спливаючих вікон для різних сценаріїв.

Є, щоправда, у Weblium один істотний недолік - відсутність гнучкості в плані побудови дизайну. Зробити сайт воістину унікальним і неповторним з точки зору візуальної складової буде складно. Але для пересічного інтернет-магазину в цьому і немає гострої необхідності.

Weebly

Ще один закордонний конструктор, який дає змогу створювати сайти з нуля без знання HTML. Переваги цієї платформи:

 • можливість експортувати сайти;
 • є функція формування звіту з SEO-аналізу за допомогою допоміжного інструменту MarketGoo;
 • реалізовано адаптивний дизайн;
 • клієнти отримують безкоштовний домен і SSL-сертифікат;
 • передбачена можливість розширення базових функцій через Weebly App Centre;
 • спеціальний мобільний додаток дає змогу створювати або редагувати сайти через смартфон або планшет.

Недоліки, як зазвичай, націлені на тих, хто шукає безкоштовний сир. Якщо ви користувач версії free, будьте готові до того, що не зможете отримати доступ до бази знань і відеоуроків з Weebly, розбиратися доведеться самостійно. Те ж саме стосується підтримки через чат або в телефонному режимі – це привілей тих, хто платить.

В іншому це шикарний конструктор з великою кількістю цікавих функцій і можливостей. Він легко замінить Tilda або будь-який інший російський конструктор.

Українські та зарубіжні аналоги російського ПЗ

WordPress.org

Система управління контентом з відкритим вихідним кодом, що підтримує величезну кількість різних плагінів. Надає повний контроль над блогом у плані візуального оформлення та монетизації. Ця CMS:

 • регулярно оновлюється і вдосконалюється;
 • має гнучкий редактор Gutenberg;
 • дає змогу змінювати код шаблону й адаптувати його під свої потреби.

Завдяки можливості коригування коду ви зможете створити воістину унікальний і неповторний сайт, але для цього знадобляться певні знання в галузі HTML.

Варто зазначити, що конструктор WordPress доволі важкий, тому для реалізації великої кількості функцій доведеться встановлювати нові й нові розширення, які дедалі сильніше навантажуватимуть сервер.

Elementor

Конструктор сторінок для WordPress, є альтернативою стандартному редактору Gutenberg. Ключова особливість Elementor – наявність готових секцій, сторінок і цілих сайтів, які можна імпортувати на свій хостинг. Такий підхід дає змогу відчутно заощадити на стадії розробки.

Заміна CRM Bitrix24

Ще один російський сервіс для управління бізнесом, який був популярний в Україні, і від якого багато хто став відмовлятися. Знайти заміну цій CRM буде непросто, оскільки західні аналоги далеко не завжди мають українську локалізацію. Проте, ми підготували найбільш гідні альтернативи CRM Bitrix24.

Huge Profit

Система управління товарним бізнесом, що дає змогу автоматизувати всі основні фінансові процеси. Часто використовується як великими маркетплейсами, так і маленькими магазинами, що працюють у роздріб. Основні переваги:

 • є детальний облік товарних одиниць, продажів і витрат;
 • роздруківка чеків, цінників;
 • користувачі iOS або Android можуть завантажити окремий додаток, з якого забезпечується доступ до всієї статистики та основних функцій системи;
 • реалізовано інтеграцію WooCommerce, Prom, Rozetka, що особливо цінно для багатьох українських підприємців;
 • є інтеграція з CheckBox.

При цьому система Huge Profit мультивалютна і підтримує роботу навіть через Telegram Bot. Це значно спрощує міжнародну торгівлю.

Zoho

Одна з найбільших екосистем на Заході, кількість користувачів якої на момент 2020 року оцінювалася в 50 млн. Добре підходить і українцям, адже тут є російськомовний інтерфейс. Ідеальний сегмент для застосування Zoho – середній бізнес, якому необхідно оперативно вирішувати поставлені завдання. Також CRM підійде:

 • B2B;
 • онлайн-бізнесу;
 • інтернет-магазинам;
 • компаніям, які просувають будь-які послуги.

Zoho має продуманий дизайн і підходить навіть для віддалених працівників. Можливість автоматизації всіх ключових процесів, кросплатформеність і гнучка екосистема – все це робить CRM Zoho серйозним конкурентом будь-яким російським продуктам. Окремо варто відзначити аналітичну BI-систему, за допомогою якої можна швидко будувати звіти і дашборди будь-якої складності.

Заміна 1C для онлайн-бухгалтерії

Бухгалтерський продукт 1С:Бухгалтерія замінити справді непросто, тому що існує дуже мало софту, який забезпечує той самий рівень зручності та можливостей. Розглянемо 5 основних:

 1. BookKeeper. Платформа українських розробників, що дає змогу автоматизувати бухоблік, включно з необоротними активами. Контроль розрахунків, формування цін, проведення готівкових і безготівкових операцій, робота з постачальниками, розрахунок заробітних плат – загалом, тут реалізовано всі ключові функції, які зазвичай українські підприємці використовують в 1С. А за потреби система дає змогу реалізувати кастомні рішення.
 2. QuickBooks. Рішення недешеве, оскільки націлене на західний ринок, але за функціоналом не просто не поступається, а в багатьох відношеннях навіть перевершує 1С. Тут є механізми, що істотно полегшують процес сплати податків, реалізовано автоматизацію інвентаризації, а глибокі аналітичні дані дають змогу в будь-який момент оцінити поточний стан справ. Крім того, клієнти отримують доступ до мобільного застосунку, звідки всіма основними процесами керувати значно легше.
 3. Дебет Плюс. Ще один український сервіс, що дає змогу вести облік одразу на кількох рівнях, від основних засобів і касових операцій до товарно-матеріальних цінностей і заробітної плати. Усі підсистеми програми автоматизовані, що значно полегшує роботу бухгалтерам. Орієнтована на український ринок, адаптована під наші реалії.
 4. Master:Бухгалтерія. Програмний продукт для ведення бухгалтерського та податкового обліку, який підійде для малого та середнього бізнесу, а також комунальних підприємств. Перевагою є профільні галузеві рішення для ЖКГ, медицини та агропромислових підприємств. Є як хмарні, так і стаціонарні програмні рішення.

Загалом, альтернатив вистачає. Головне – не варто боятися змін.

Заміна онлайн-чату JivoSite

Цей інструмент можна замінити такими рішеннями:

 • Livechat;
 • Бінотель;
 • Tawk.to;
 • HelpCrunch.

Віджетів існує величезна кількість, а за потреби можна розробити навіть свій власний, аж до використання Telegram або інших месенджерів.

Заміна сервісу для скріншотів LightShot

Та сама історія – існує маса безкоштовних і платних сервісів, які дають змогу в один клік робити скріншот і завантажувати його відразу ж на хмарний сервер. Наприклад:

 • Monosnap;
 • CloudApp;
 • Cleanshot Х.

Із заміною сервісу для скріншотів проблем точно не виникне, ви легко знайдете альтернативу серед сервісів як українських, так і зарубіжних розробників. За необхідності можна і зовсім обійтися без сторонніх сервісів. Наприклад, у Windows працює комбінація Win+Shift+S, після чого потрібно відкрити месенджер і комбінацією Ctrl+V відправити скріншот співрозмовнику.

# Рішення Поділитися:
Статті за темою