Як вибрати ідеальний хостинг для великого сайту

Як вибрати ідеальний хостинг для великого сайту

06.12.2022
Автор: HostZealot Team
2 мін.
353

Вибір сервера – комплексне питання, на яке неможливо відповісти двома словами. Значення має безліч аспектів, починаючи з типу сервера і його конфігурації, закінчуючи технологією віртуалізації та супутніми послугами хостинг-провайдера. У цій статті ми розповімо, як вибрати ідеальний хостинг для великого сайту. Але для початку розберемося, чому взагалі це важливо.

Чому вибір хостингу – це важливо

Хостинг-провайдери пропонують можливість оренди різних типів серверів для розміщення сайтів, форумів, бухгалтерії тощо. Найчастіше клієнти звертаються до таких компаній саме для розміщення сайтів. Водночас що вища якість послуг хостера, то краще для сайту, тому що від продуктивності, стабільності та швидкості роботи сервера залежить таке:

 1. Доступність сайту. Існує таке поняття як uptime – це час безперервної роботи обчислювальної системи протягом доби. Залізо не може працювати нескінченно довго, оскільки воно потребує обслуговування і рідкісних перезавантажень. Ідеальний показник uptime – 99.9%. За такого значення сервер буде в середньому працювати 1438 з 1440 хвилин на добу, або 43140 хвилин на місяць. У середньому час простою не перевищуватиме 2 хвилини на день - це дасть змогу вашому сайту завжди залишатися в доступі. Компанія HostZealot забезпечує саме такий показник аптайму, що підтверджується завдяки моніторингу незалежних систем.
 2. Безпека сайту від DDoS-атак, вірусів, SQL-ін'єкцій та інших типів загроз. Хороший хостер завжди піклується про забезпечення безпеки за рахунок використання деяких апаратних рішень. Зокрема, для передачі даних рекомендується використовувати безпечний мережевий протокол SSH, а всю інформацію необхідно шифрувати за допомогою SSL.
 3. Ефективність SEO-просування. Так, на позиції в пошуковій видачі впливає не тільки внутрішня і зовнішня оптимізація сайту, а й сам сервер, на якому розміщені дані сайту. Суть у тому, що чим швидше завантажується ваш сайт, тим вища ймовірність того, що він потрапить у ТОП видачі за релевантними ключовими запитами. Стабільність роботи, швидкість завантаження сторінок, а також час відгуку – ті показники, на які впливає сервер, тому просто орендувати недорогий хостинг не вдасться, якщо ви маєте намір серйозно розвивати цей проект.

Тепер перейдемо до розгляду головного питання: як вибрати хостинг для конкретних завдань.

Який сервер буде оптимальним для вашого сайту

Перше й основне – рівень відвідуваності. Якщо на вашому сайті розміщено переважно статичний контент, який оновлюється нерегулярно, то для такого проєкту не потрібен потужний сервер – підійде середньостатистичний VPS із такими характеристиками:

 • процесор Intel Xeon із 2-4 ядрами CPU;
 • 2 ГБ оперативної пам'яті (RAM);
 • 20-30 ГБ простору на накопичувачі (SSD або NVMe).

Для сайтів, де переважно статичний контент, цього буде більш ніж достатньо, навіть якщо рівень відвідуваності становить 25-30 тисяч осіб на добу. У цьому випадку навіть лімітований трафік не зіграє значущої ролі – 2-4 ТБ на місяць вистачатиме.

А ось для сайтів з динамічним контентом може знадобитися рішення потужніший – виділений фізичний сервер або VDS. Для довідки, динамічний контент – це вміст, який змінюється залежно від демографічних критеріїв, віку та статі відвідувача сайту.

Сайти з динамічним контентом останніми роками стають дедалі актуальнішими, адже збільшують конверсію і створюють в очах відвідувача відчуття, що він унікальний, що цей сайт створений спеціально для нього. Спеціальні алгоритми будуть підбирати контент так, щоб він був цікавий конкретному індивідууму. Йдеться про спливаючі банери, добірки новин, відеоролики, зображення. Яскравий приклад реалізації такого підходу – сайт Amazon, головна сторінка якого для двох різних користувачів матиме різний вигляд.

Звичайно, для забезпечення високої швидкості роботи сайту з великою кількістю динамічного контенту знадобиться потужніший сервер. Конкретніше про рекомендовані специфікації сервера може сказати тільки фахівець після того, як ознайомиться з вашим сайтом і вивчить його вміст.

Варіанти хостингу, особливості та переваги різних типів серверів

Існує три основних типи серверів, які відрізняються як за технологією, так і за рівнем адміністративних повноважень. Розглянемо докладніше кожен.

Віртуальний приватний сервер (VPS)

Уявіть собі, що фізичний сервер – це великий будинок, поділений на кілька квартир. У кожній квартирі є своя кухня, вбиральня, одна або навіть дві кімнати. Це і є VPS – приватний сервер зі своїми виділеними потужностями, який за фактом є лише частиною великого фізичного сервера. Хостинг-провайдер вам просто надає до нього "ключі", тобто доступ, і ви якийсь час можете у своїх цілях використовувати всі доступні ресурси.

VPS – це найдоступніший за ціною варіант, що надає урізані можливості в плані адміністрування та налаштування сервера. Наприклад, доступу до ядра операційної системи у вас не буде. І, крім того, якщо віртуалізація відбувається за допомогою програмного гіпервізора, то "сусіди" вам заважатимуть.

Під час вибору віртуального приватного сервера варто віддавати перевагу тим хостинг-провайдерам, які здійснюють віртуалізацію на апаратному рівні – наприклад, за допомогою технології KVM. Якщо повернутися до аналогій, то апаратну віртуалізацію можна порівняти з товстими стінами і надійними дверима у квартиру – вам ніхто не заважатиме, і ніхто не зможе зазіхнути на вашу безпеку. У випадку ж із програмною віртуалізацією ви отримуєте квартиру в гуртожитку з вибитими дверима, де постійно буде галасливо, і де будь-який сусід зможе вторгнутися у ваш особистий простір за бажання.

VPS підійде в більшості випадків для сайтів та інтернет-магазинів з невисокою або середньою відвідуваністю. Залежно від хостинг-провайдера, ви зможете спокійно ставити будь-яке нестандартне програмне забезпечення на сервер. Крім того, VPS хороший завдяки зручності масштабування – якщо раптом поточних потужностей для вашого проєкту стає замало, ви завжди можете звернутися до хостинг-провайдера і заявити про бажання перейти на більш просунутий тарифний план.

Як вибрати ідеальний хостинг для великого сайту

Виділений сервер (Dedicated Server)

Під час оренди цього типу сервера клієнт отримує у своє розпорядження повноцінний приватний будинок, а не квартиру - тобто цілий фізичний сервер. Він може розпоряджатися сервером як завгодно - встановлювати будь-яке програмне забезпечення, змінювати конфігурацію ядра, і навіть ділити його за необхідності на кілька віртуальних машин. Переваги Dedicated Server:

 • повний доступ до управління програмним забезпеченням і фізичним обладнанням;
 • абсолютна незалежність ресурсів;
 • підвищена безпека;
 • вища стабільність і відмовостійкість порівняно з VPS;
 • розширені можливості для вебмайстра.

Водночас виділений сервер – це дорожче рішення, а для повноцінного використання всіх згаданих переваг потрібен кваліфікований системний адміністратор, який зможе все грамотно налаштувати і підготувати до роботи.

Таким чином, виділений сервер – ідеальний веб-хостинг для великого сайту, насиченого динамічним контентом. Якщо у вашого проекту висока відвідуваність (понад 400 000 переглядів на місяць), то цей варіант є оптимальним. Також "дедік" хороший для тих проєктів, які вимагають підвищеної безпеки – це будь-які сайти, що надають банківські, юридичні або державні послуги.

Віртуальний хостинг (shared)

Найдешевший і найменш привабливий варіант з погляду продуктивності, безпеки та відмовостійкості. Це той самий "гуртожиток", у якому шумно і багато людей, які так чи інакше заважатимуть вам спокійно жити. У цьому "гуртожитку" ресурси, можна сказати, загальні – вбиральня одна на всіх, 2-3 пральні машинки і ненадійні двері, які в разі чого будь-хто може зламати.

Під час віртуального хостингу усі клієнти розміщуються на одному сервері, і ресурси сервера в них спільні, поділ досить умовний. Через це можуть виникати проблеми, коли який-небудь "сусід" постійно навантажує залізо, всім іншим може просто не вистачати ресурсів для їхніх завдань. А якщо навантаження буде високим одночасно з усіх облікових записів, то ні в кого в підсумку сайт не працюватиме коректно, оскільки процесорної потужності не вистачатиме для всіх завдань.

Незважаючи на численні недоліки віртуального хостингу, цей варіант актуальний для розміщення невеликих інформаційних ресурсів зі статичним контентом, а також особистих блогів і сайтів-візиток. Будь-який проєкт, який не вимогливий до ресурсів, і який не потребує підвищеної безпеки, можна спокійно розміщувати на shared-хостингу – це буде набагато дешевше, ніж VPS або виділений сервер.

Безкоштовний хостинг – чи варто використовувати

Існує ще одна альтернатива – деякі хостинг-провайдери пропонують розміщувати свої проекти на їхніх серверах без будь-якої оплати. Ресурси там сильно обмежені, а натомість хостер отримує право розміщувати на вашому сайті свою рекламу. Це і є головне джерело доходу для таких компаній.

Варіант цей має право на життя в тому разі, якщо ви сильно обмежені в бюджеті, але варто пам'ятати про недоліки такого рішення:

 • велика кількість клієнтів може призвести до того, що ваш сайт буде погано працювати, а це погано як для SEO-просування, так і загалом негативно позначається на досвіді відвідувачів, їхніх враженнях;
 • на вашому сайті розміщуватимуть різну рекламу без вашого дозволу, часто це якісь сумнівні казино і бетинг-компанії;
 • ніхто вам не дасть жодних гарантій ні щодо аптайму, ні щодо зберігання даних – у разі якихось несправностей ви можете просто втратити доступ до всіх своїх файлів, які зберігалися на чужому сервері;
 • низький рівень безпеки – на безкоштовному хостингу ваша безпека – це виключно ваша проблема;
 • висока ймовірність викрадення персональних даних клієнтів з метою перепродажу.

Загалом, у цьому разі клієнт не має жодних прав, нічого не може вимагати з хостера, а в разі якихось проблем вам ніхто не допоможе. Тому безкоштовний веб-хостинг краще не використовувати за жодних обставин.

Підбиття підсумків: який же хостинг вибрати

Отже, резюмуємо все вищесказане:

 1. Для невеликих проєктів, які не передбачають високої завантаженості, підійде VPS. Відмінна масштабованість і високий аптайм за невисокої вартості – це важливо як для невеликих проєктів, так і для середніх. Якщо проєкт розростеться, ви завжди зможете мігрувати на виділений або фізичний сервер.
 2. Якщо ви чітко знаєте, що для вашого проєкту потрібна глибока оптимізація з боку сервера, і, якщо хочете повністю контролювати виділені ресурси, варто віддати перевагу виділеним серверам. Це дорожче, але в довгостроковій перспективі окупається як з погляду відмовостійкості, так і за продуктивністю.
 3. Для проєктів, які споживають багато CPU і RAM, найкращим рішенням стане віртуальний сервер на виділеному накопичувачі – так ви точно не "увіткнетеся" в I/O сховища. У цьому разі бажано вибирати послугу з безлімітним трафіком.
 4. Проекти, що споживають велику кількість трафіку, рекомендується розміщувати на виділеному сервері. Це дасть змогу забезпечити оптимальну для його генерації продуктивність і об'єм сховища, а на VPS і shared-хостингу з цим точно будуть проблеми.

Також зверніть увагу на умови співпраці з хостинг-провайдером і методи його роботи. Можливість "перескочити" з одного тарифного плану на інший за лічені години - хороша перевага. Перевагу варто віддавати тим хостерам, які пропонують велику кількість локацій у різних точках планети – як правило, це свідчить про те, що компанія працює давно і стабільно. Наявність техпідтримки теж буде великим плюсом, адже в цьому разі вам завжди допоможе кваліфікований фахівець із будь-якими питаннями, пов'язаними з налаштуванням, обслуговуванням і роботою серверів.

# Хостинг Поділитися:
Статті за темою