Керований або некерований хостинг: що краще

Керований або некерований хостинг: що краще

18.04.2022
Автор: HostZealot Team
2 мін.
426

Хостинг буває двох типів: керований та некерований. Йдеться про адмініструванні – при оренді керованого хостингу клієнт також отримує додаткове обслуговування:

  • створення бекапів;
  • моніторинг ресурсів;
  • забезпечення безпеки;
  • інші послуги, пов'язані з управлінням та підтримкою роботи.

Перелік цих послуг може відрізнятися залежно від провайдера та вибраного тарифного плану. Суть у тому, що завдання адміністрування бере на себе хостинг-провайдер, що дозволяє клієнту зосередитися на просуванні та розвитку бізнесу.

Некерований хостинг VPS передбачає оренду без будь-якого додаткового адміністрування – тобто клієнт сам матиме знайти спеціаліста для налаштування та обслуговування серверної інфраструктури. Хостинг-провайдер при цьому не бере на себе зобов'язання щодо моніторингу, безпеки та оновлення програмного забезпечення.

Переваги та недоліки керованого VPS хостингу

Ключова перевага – дана послуга позбавляє вас необхідності адмініструвати сервер. Установку, налаштування та супровід всього програмного забезпечення здійснюють фахівці постачальника послуги. Вони займаються технічною підтримкою та питаннями безпеки.

Недолік – вища ціна. Цілком зрозуміло, з яких причин – людям необхідно платити зарплату за їхню роботу.

Керований або некерований хостинг: що краще

Некерований VPS: плюси та мінуси

При оренді некерованого VPS ви отримуєте повний контроль над сервером, можете як завгодно змінювати програмне забезпечення, панелі управління татонко керувати  будь-якими іншими аспектами, аж до внесення змін до структури ядра ОС. А недолік один – для забезпечення всього вищезазначеного потрібно знайти досвідченого фахівця, навички якого дозволять грамотно оптимізувати сервер, автоматизувати деякі процеси та забезпечити високий рівень безпеки.

Також варто відзначити набагато нижчу вартість некерованого сервера – але це сумнівна перевага, якщо врахувати, що вам так чи інакше доведеться шукати спеціаліста для налаштування та обслуговування VPS.

Висновок

Якщо хочете зосередити зусилля на розвитку та просуванні бізнесу, не відволікаючись на технічні виклики та нюанси, то найкраще підійде керований приватний віртуальний сервер. У цьому випадку клієнт отримує повну підтримку на апаратному та програмному рівнях.

Некерований VPS підійде для тих, хто хоче більш тонко контролювати всі процеси на сервері. Так, для цього потрібно докласти більше зусиль перед початком роботи, але і сервер в результаті буде краще адаптований до ваших індивідуальних завдань. Зверніться до спеціалістів HostZealot, щоб отримати більше відомостей з питань, що цікавлять.

# Хостинг Поділитися:
Статті за темою