5 легких CSS фреймворків для створення Landing Page

5 легких CSS фреймворків для створення Landing Page

29.11.2022
Автор: HostZealot Team
2 мін.
480

Стрімкий розвиток IT сфери в усьому світі призводить до того, що представництво в мережі Інтернет потрібне кожній легальній компанії або підприємству, незалежно від специфіки їхньої діяльності. Розробка Landing Page, сайтів-візиток, промо-сайтів, інтернет-магазинів, інформаційних майданчиків, онлайн-сервісів – усе це стимулює розвиток інструментів веб-розробки. У цій статті ми розберемо 5 легких CSS фреймворків для створення лендінг пейдж, а також розповімо, для чого вони потрібні.

Що таке CSS фреймворк

CSS – каскадна таблиця стилів. Це інструмент, за допомогою якого можна модифікувати зовнішній вигляд будь-якого сайту, визначити розмір окремих елементів, їхній колір, задати відступи тощо. Використовувати CSS-фреймворки вигідно, оскільки вони значно спрощують роботу верстальника, прискорюють розробку і дають змогу з легкістю домогтися підтримки кросбраузерності. В окремих випадках є повноцінні візуальні редактори, що дають змогу оцінити візуальну складову майбутнього сайту на етапі розробки.

Перейдемо до розгляду 5 найкращих CSS-фреймворків для створення лендінг пейдж.

Bootstrap

Повністю безкоштовний HTML, CSS і JS фреймворк з відкритим вихідним кодом, оптимізований для швидкого створення адаптивних дизайнів сайтів. Найчастіше застосовується у фронтенд-розробці. У Bootstrap інтегровані шаблони HTML і CSS, за допомогою яких можна оформляти веб-форми, кнопки, мітки, блоки навігації та інші елементи веб-інтерфейсу.

Переваги та недоліки Bootstrap

 1. Можливість автоматичної побудови адаптивної сітки, заснованої на Flex-моделі. Її можна всіляко змінити під індивідуальні потреби замовника.
 2. Адаптація зображень залежно від розміру екрана користувача. Розробник просто додає до картинок клас .img-responsive,
 3. Кросбраузерність. Веб-сайти, розроблені із застосуванням цього фреймворка, однаково коректно відображатимуться на будь-яких пристроях, незалежно від діагоналі екрана, співвідношення сторін і типу операційної системи.
 4. Простий і зрозумілий код – спрощує розробку і скорочує час оптимізації.
 5. Детальна документація – кожен фрагмент фреймворка детально розписаний, всі його функції та особливості. Знайти документацію можна на офіційному сайті розробників.

З недоліків варто відзначити посередню гнучкість і відсутність повноцінної підтримки старих браузерів, через що в них сторінки можуть відображатися некоректно.

Tailwind

Унікальний у своєму роді фреймворк, який сформував нову парадигму web-стилізації. З цієї причини його називають "Bootstrap майбутнього". В арсеналі Tailwind великий асортимент класів, інструментів, а також готових компонентів, які спрощують роботу зі стилізацією HTML.

Переваги та недоліки Tailwind

 1. Не потрібно витрачати час на вигадування назв для CSS-класів – тут все це вже зроблено і готово до використання.
 2. Містить готові класи, утиліти і директиви для стилізації та розмітки HTML, що дає змогу реалізувати дизайн, який повністю налаштовується, без написання навіть рядка рукописного коду.
 3. Зручність і простота налаштування – через конфігураційний файл tailwind.config.js можна налаштувати колірну палітру, стилі, теми та інше.
 4. Інтеграція з PurgeCSS. З його допомогою можна оптимізувати фреймворк, позбувшись зайвих, невикористовуваних класів.
 5. Адаптивність макетів – особливо під мобільні пристрої.

Але і без мінусів теж не обійшлося. Надлишок класів, з одного боку, розширює потенційні можливості розробників. З іншого - перевантажує інтерфейс і створює додаткові складнощі, через що багато хто обов'язково оптимізує CSS-фреймворк за допомогою PurgeCSS.

5 легких css фреймворків для створення landing page

Spectre

Дуже легкий і повністю безкоштовний фреймворк без JS-залежностей. Спочатку був написаний на Less, нині ж використовується Sass. Є вкрай гнучким, оскільки всі компоненти CSS і утиліти можна легко модифікувати під свої завдання за допомогою SASS або SCSS.

Переваги та недоліки Spectre

До плюсів можна віднести:

 1. Відсутність JS-залежностей.
 2. Використовує препроцесор SASS.
 3. Невелика вага – займає всього 10 кб.

Підтримку Spectre реалізовано для більшості сучасних веб-браузерів, однак під час використання старих можуть виникати проблеми з адаптивністю верстки.

Bulma

Популярний фреймворк з відкритим вихідним кодом, побудований на моделі використання flexbox. Кожен елемент і компонент Bulma оптимізовано під мобільні пристрої всіх наявних типів, тож із реалізацією кросбраузерності проблем не виникне.

Переваги та недоліки Bulma

 1. Легкість – через відсутність Javascript коду. Це чистий CSS, що дає змогу на практиці збільшити швидкість завантаження веб-сторінок, створених за його допомогою.
 2. Гнучкість налаштувань – Bulma містить понад 300 SASS змінних, що дає змогу адаптувати дизайн і розташування окремих елементів на ваш розсуд.
 3. Готові сторінки, створені з використанням цього CSS-фреймворку, будуть сумісні з будь-яким JS-фреймворком: jQuery, React, Angular тощо. Для лендінг пейдж це важлива перевага.
 4. Прості та зрозумілі імена класів.

Також варто відзначити велике і згуртоване співтовариство, яке за необхідності відповість на будь-які запитання на профільних форумах і майданчиках.

Foundation

За заявою самих розробників, це найбільш просунутий і адаптивний інтерфейсний фреймворк. До подібних заяв найчастіше слід ставитися як до звичайного маркетингу, але в даному випадку перед нами дійсно унікальний продукт, створений ZURB. Foundation вийшов у відкритий доступ 2011 року за ліцензією MIT, він має модульну структуру і складається переважно зі стилів SASS.

Арсенал Foundation містить безліч стартових шаблонів, що дають змогу прискорити веб-розробку, а також набір гнучких інструментів, за допомогою яких можна розв'язати будь-які інтерфейсні завдання. Реалізація всього цього на вкрай високій якості – не дарма цим фреймворком користуються такі гіганти як Adobe, eBay, EA, Amazon і Mozilla.

Переваги та недоліки Foundation

До переваг можна віднести:

 1. Повний контроль над розробкою користувацького інтерфейсу.
 2. Величезний асортимент додаткових можливостей, від розширеної системи адаптивних зображень до готових компонентів цінової таблиці.
 3. Солідна бібліотека UI полегшує роботу над реальними прототипами, зокрема й під час створення Landing Page.
 4. Повна адаптивність і відмова від застосування застарілої бібліотеки jQuery на користь zepto.js.

Однак існують також і відчутні мінуси. По-перше, розробники на Foundation часто змушені самостійно розбиратися в тонкощах, оскільки у фреймворка відносно невелика спільнота. По-друге, це складний CSS-фреймворк, і якщо ви звикли до Bootstrap або інших подібних, перенавчатися буде непросто.

# Рішення Поділитися:
Статті за темою