7 цікавих ідей для Docker-проєктів на 2023 рік

7 цікавих ідей для Docker-проєктів на 2023 рік

15.01.2024
Автор: HostZealot Team
2 мін.
143

Загальний підхід до розробки додатків помітно змінився порівняно з тим, як це виглядало ще кілька років тому. Одне з головних зрушень у цій сфері спричинив DevOps, який вплинув насамперед на операційну інфраструктуру. Співпраця розробників та операторів стала найпоширенішим і, мабуть, найшвидшим та найефективнішим способом розробки проєктів.

За такого стану речей, Docker вступає в гру.

За своєю суттю, Docker - це програмне забезпечення для контейнеризації, яке часто називають інструментом PaaS (Платформа як послуга). Воно дозволяє розбивати додатки та середовища на менші фрагменти, які можуть працювати незалежно один від одного, кожен з яких має виділені пули ресурсів, зберігаючи всі залежності.

Щоб дати вам краще уявлення про те, що можна зробити за допомогою Docker, у даній статті ми хочемо представити вам 7 чудових ідей для проєктів, побудованих на Docker.

Переваги контейнерів

Перш ніж переходити безпосередньо до деяких ідей для Docker-проєктів, доцільно поглянути на те, що насправді можуть запропонувати контейнери. 

Контейнери - це легкі, автономні та виконувані програмні пакети, які містять все необхідне для запуску програмного забезпечення, включаючи код, середовище виконання, бібліотеки та системні інструменти. Вони забезпечують узгоджене та відтворюване середовище в різних обчислювальних системах, що полегшує розробку, розгортання та масштабування додатків. Контейнери зазвичай використовуються для інкапсуляції та ізоляції додатків, а також для забезпечення їхньої узгодженої роботи в різних середовищах, від розробки до тестування та виробництва.

Деякі з переваг контейнерів включають:

  • Легкість: У порівнянні з віртуальними машинами, контейнери значно легші. Їм потрібні лише найнеобхідніші процеси та залежності операційної системи, необхідні для виконання конкретного завдання. Вони не є важкими об'єктами з власною ОС та гіпервізором. На додаток до цього, вони мають високо оптимізоване використання апаратних ресурсів і швидше запускаються.
  • Ефективність: Контейнери вважаються ефективним рішенням для зменшення кількості ресурсів, необхідних для запуску проєктів, оскільки кілька розмножених екземплярів одного і того ж додатка можуть працювати на одній одиниці обладнання.
  • Спрощення роботи розробників: З різних точок зору контейнери значно менш складні, ніж віртуальні машини. Завдяки цьому, в кінцевому підсумку, продуктивність команди розробників може збільшитися в різних сценаріях.

Переваги Docker

Після запуску в 2013 році, Docker став одним з найбільш використовуваних контейнерних рішень, а саме слово "докер" стало майже синонімом контейнера. Давайте розберемося, чому вам варто використовувати саме докер-контейнери.

  • Оптимізоване споживання ресурсів: Docker має відносно низьке споживання пам'яті та інших ресурсів.
  • Швидка доставка програмного забезпечення: З докером розробникам легше створювати нові версії програмного забезпечення, що робить процес впровадження нових функцій більш жвавим.
  • Портативні додатки: завдяки інкапсуляції, яку пропонує Docker, створювати крос-платформні та крос-операційні системні додатки стає набагато простіше.

7 ідей для докер-проєктів у 2023 році

Серед відомих докер-проєктів - Moby, Kubernetes та Containerd. Однак весь список доступних докер-проєктів не обмежується ними, і нижче ми хочемо показати вам деякі з найбільш вартих уваги проєктів, які можуть послужити натхненням для кожного розробника.

1.Docker craft

Docker craft - це Docker-проєкт, який використовується для розміщення серверів Minecraft на Docker-контейнерах. Це дозволяє користувачам отримувати вигоду від Docker різними способами, опускаючи в той же час необхідність використовувати віртуальну машину. Про надійність і стабільність цього проєкту свідчить той факт, що він спирається на ту ж технологію, що і архітектура Heroku.

Для розгортання цього проєкту вам, в першу чергу, потрібно створити каталог Dockercraft. Після цього слід клонувати туди репозиторій Dockercraft. Потім налаштуйте Docker-compose.yml, вказавши вашу версію Minecraft і обсяг доступної оперативної пам'яті.

Тепер залишається запустити сервер командою docker compose up.

2. RancherVM

RancherVM - це популярне рішення контейнерів як послуги. Його особливістю є те, що воно дозволяє запускати віртуальні машини поверх контейнерів (на відміну від звичайної практики запуску контейнерів поверх віртуальних машин). З цього ви можете отримати чисельні переваги, серед яких:

  1. Ізоляція та безпека: Запускаючи віртуальні машини поверх докерних контейнерів, ви отримуєте можливість поєднати пакування та розповсюдження програмного забезпечення, що надається контейнерами, з ізоляцією та безпекою, які пропонують віртуальні машини. Це частково пов'язано з тим, що віртуальні машини є меншими за розміром об'єктами, тому для їх повного захисту потрібно менше заходів.
  2. Запуск Docker: Контейнери ВМ, пропоновані RancherVM, є чудовим способом забезпечити плавний перехід на Docker для компаній, який в іншому випадку може вимагати тривалої та складної підготовки. Цей підхід також дозволяє запускати віртуальні машини Windows на інфраструктурі, призначеній для контейнерів Linux.
  3. Управління KVM: KVM не має надійних інструментів керування vSphere, але Docker може їх розширити. Запускаючи KVM у контейнерах Docker, віртуальні машини зберігають сильні сторони KVM, пропонуючи при цьому дружній інтерфейс Docker. Це дозволяє пакувати віртуальні машини як образи Docker, використовуючи Docker Hub для розповсюдження. Механізми виявлення сервісів для контейнерів тепер застосовуються і до віртуальних машин, а такі інструменти, як Rancher, можуть керувати робочими навантаженнями віртуальних машин у масштабі.

3. Wine

Суттєвим слабким місцем докеризованих додатків є їхня недостатня кросплатформеність. Іншими словами, додаток, розроблений для Docker Windows, не може працювати на Linux. Саме для вирішення цієї проблеми і був розроблений Wine. Цей проєкт дозволяє запускати Windows-додатки на Linux, як ні в чому не бувало. Допомагає Wine виконувати це завдання рівень сумісності Wine. До складу Wine входять драйвери динамічного відео та VirtualGL, що дозволяє йому добре працювати з відеокартами та драйверами Nvidea, а також з картами з драйверами Mesa. Wine можна гнучко налаштувати для роботи з різними драйверами.

4. Docker-Mon

Docker-mon - один з численних сервісів для моніторингу образів Docker, розроблений на фреймворку інформаційної панелі, зосередженому навколо оболонки. З його допомогою користувач може отримати доступ до всіх основних вимог всередині оболонки. 

Проєкт все ще перебуває у розробці і залежить від ще не випущених функцій статистики докера. Тому, скоріш за все, вам доведеться використовувати master-збірку.

5. Passenger-Docker

Phusion Passenger вважається важливим докерним додатком, особливо високо оціненим розробниками Rails. Його метою є, в першу чергу, створення середовища для розробників, щоб вони могли легко запускати свої додатки. Passenger-Docker - це докер-проєкт, натхненний Physion Passenger.

В результаті ми маємо набір Docker-образів, які можна використовувати як основу для веб-додатків, написаних на Ruby, Node.js, Python або Meteor, що значно полегшує створення Docker-образів для веб-додатків.

6. KubeVirt

KuberVirt - це надбудова над Kubernetes, яка дозволяє користувачам керувати віртуальними машинами, що дає можливость для створення додатків віртуалізації у Kubernetes. Як ви знаєте, Kubernetes було створено для контейнерів, не охоплюючи інші види інфраструктури. KuberVirt вирішує це обмеження, використовуючи можливості Kubernetes з оркестрування кластерів віртуальних машин, використовуючи API Custom Resource Definitions для включення ресурсів віртуалізації. Завдяки цьому ви зможете використовувати Kubernetes для запуску, зупинки та видалення віртуальних машин, а також керувати їхнім розкладом.

7. Інструмент міграції контейнерів (CMT)

Ще однією гарною особливістю докерних контейнерів є їхня портативність. Ви можете запустити його на будь-якій системі з Docker. Однак, Docker не пропонує інструменту, який би дозволив вам мігрувати контейнери між кластерами в мережі.

У свою чергу, функції Checkpoint & Restore (CR) є досить новими і не зовсім доступними для всіх типів користувачів, оскільки користувачі з меншим досвідом можуть часто стикатися з помилками при роботі з CR.

Інструмент міграції контейнерів (Container Migration Tool, CMT) був розроблений з метою подолання цього обмеження. Це зовнішній інструмент командного рядка, який значно спрощує міграцію контейнерів Docker.

Висновок

Контейнери і, зокрема, контейнери Docker можуть бути чудовим інструментом для розробки широкого спектру проєктів. Зокрема, їх обирають за оптимізоване споживання ресурсів, портативність, швидке розгортання та можливість легкої міграції. У даній статті ми надали вам короткий огляд деяких з найкрутіших проєктів, які коли-небудь були створені з використанням докерних контейнерів, і ми сподіваємося, що ваш проєкт рано чи пізно поповнить цей список. Щасти!

# Рішення Поділитися:
Статті за темою