Що означають статуси доменів

Що означають статуси доменів

02.12.2021
Автор: HostZealot Team
2 мін.
770

При купівлі та реєстрації доменів не всі користувачі раціонально підходять до справи, нехтуючи підготовкою інформації та технічною стороною питання. Тим часом, час від часу робота домену може зупинятися або виходити з ладу через якісь проблеми. І якщо не вжити певних термінових заходів, це може призвести до припинення роботи ресурсу і серйозних фінансових втрат. У цій статті ми розберемося, що таке статуси домену, які вони бувають і про що сигналізують.

Інформація про домен: де її знайти

Інформацію про домени можна знайти на спеціалізованих сервісах - наприклад, whois.net, який зустрічає нас лаконічним пошуковим вікном із запрошенням "Введіть домен тут". У це поле потрібно ввести домен, що цікавить, після чого сайт видасть детальну інформацію про нього: чи зайнятий, скільки коштує оренда, хто його зареєстрував, коли, до якого терміну тощо. Таких ресурсів в інтернеті багато, тому можна скористатися будь-яким іншим.

Вільні домени показані як "is available", тобто "доступні для реєстрації". При необхідності ви можете придбати доменне ім'я. Це також можна зробити через наш портал під час реєстрації домену:

Що означають статуси доменів

Статус домену

Для початку розглянемо статуси доменів верхнього рівня в зоні .us - це абсолютно всі ресурси, зареєстровані в США. Існує п'ять основних штатів:

 1. Зареєстрований - означає, що хтось уже зареєстрував цільовий домен.
 2. Делегований - означає, що домен був делегований, тобто список DNS-серверів з певною IP-адресою. Простіше кажучи, делегований домен вже прив'язаний до певного сервера та хостинг-провайдера.
 3. Не делеговано - означає, що процедура делегування ще не відбулася, а тому може не спрацювати.
 4. Перевірено - означає, що цей домен було перевірено і підтверджено, і що адміністратор перевірив і правильно отримав копії відповідних документів.
 5. Неперевірений - адміністратор ще не ідентифікував себе перед реєстратором і не має підтверджуючих документів. У цьому статусі домен може працювати, але в разі чого реєстратор має повне право зняти домен з делегування без згоди адміністратора. Ось чому важливо розбиратися в статусах доменних імен.

Міжнародні доменні зони

Розглянемо глобальний список держав, які мають відношення до міжнародних доменних імен:

 1. Активний (або Ok) - це стандартна реєстрація, яка повідомляє про успішну реєстрацію та дійсність домену. Цей статус дозволяє повністю змінювати конфігурацію домену.
 2. Hold - інформує про те, що домен призупинено на певний період часу. Як правило, реєстратор супроводжує повідомлення інформацією про причину призупинення. Найчастіше це пов'язано із затримкою оплати.
 3. Registry-Lock - цей статус надається реєстратором, організацією, відповідальною за відповідну доменну зону. Реєстратор має право змінити або навіть повністю видалити доменне ім'я з таким статусом з бази даних.
 4. Registry-Hold - повідомляє, що доменне ім'я заблоковано Реєстратором.
 5. Registrar-Hold - схожий на попередній, видається реєстратором, найчастіше через певні порушення, такі як шахрайство або нелегальний контент.
 6. RedemptionPeriod - реєстрація, що повідомляє про початок процедури видалення доменного імені. Такий статус домен отримує в середньому на 30 днів, і протягом цього періоду реєстрацію ще можна продовжити. Єдиний нюанс - вартість продовження буде вищою, ніж зазвичай. Поки домен перебуває в цьому статусі, ніяких змін або трансферів вносити не можна. Якщо нічого не робити, домен змінить свій поточний статус на pendingDelete.
 7. PendingDelete - означає, що процес видалення доменного імені вже розпочався, і до повного видалення домену пройде близько 5 днів - після цього будь-хто зможе зареєструвати домен знову.
 8. PendingRestore - Цей запис можна побачити, коли домен зі статусом RedemptionPeriod вже знаходиться на стадії відновлення. Зазвичай реєстратору потрібно 7 днів, після чого домен буде повністю відновлений.
 9. PendingCreate - повідомляє про наявність домену в реєстрі.
 10. Sixtydaylock - статус домену, який вказує на неможливість перенесення доменного імені протягом перших 60 днів після завершення реєстрації. Якщо ви бачите цей статус, це означає, що термін ще не закінчився.
 11. Неактивний - вказує на відсутність налаштованих і функціонуючих DNS-серверів, тому адреса домену не може бути використана.
 12. ClientTransferProhibited - неможливість перенесення вказаного домену на обслуговування та підтримку до іншого реєстратора.
 13. PendingTransfer - протилежне попередньому повідомлення, яке інформує про те, що зміна реєстратора в цей час можлива.

Тому, якщо ви хочете купити доменне ім'я і плануєте розвивати веб-ресурс протягом тривалого часу, не обов'язково знати всі статуси міжнародних доменів. Достатньо вміти розшифровувати найпростіші статуси, а у випадку з невідомими статусами завжди можна знайти інформацію про них в інтернеті. Якщо ви виявили щось невідоме, ви можете проконсультуватися з фахівцями HostZealot.

Поля Whois

Реєстр Whois надає детальну інформацію про домени. На цьому ресурсі, як ми вже зазначали вище, ви можете побачити статус перевірки, контактні дані та іншу інформацію по доменній зоні ru. Розглянемо докладніше, який статус доменів в кожному з полів:

 • ДОМЕН - назва домену.
 • PAID-TILL - дата, до якої оплачується доменне ім'я.
 • FREE-DATE - дата, коли доменне ім'я буде видалено з реєстру.
 • РЕЄСТР - веб-сайт реєстратора.
 • СТВОРЕНО - день затвердження реєстрації.
 • ADMIN-CONTACT - контактна інформація для зв'язку з адміністратором.
 • NSERVER - список DNS-серверів, які підтримують домен.
 • СТАТУС - домен. Він може бути ЗАРЕЄСТРОВАНО, ДЕЛЕГОВАНИЙ, НЕПЕРЕВІРЕНО, ПЕРЕВІРЕНО - всі ці статуси ми розглянули вище у відповідному розділі.
 • ORG - назва організації, відповідальної за адміністрування домену.
 • ОСОБА - ім'я адміністратора, за замовчуванням приховане.
 • DESCR - опис тексту англійською мовою, заповнюється у вільній формі.

Ось приклад того, як буде виглядати служба відповіді Whois для доменного імені нашої компанії:

 • домен: HOSTZEALOT.COM
 • ns сервера: DNS1.HOSTZEALOT.COM
 • nserver: DNS2.HOSTZEALOT.COM
 • організатор: HZ Hosting Ltd.
 • Реєстратор: Служба інтернет-доменів BS Corp
 • створено: 2009-12-12T16:09:31Z
 • paid-till: 2023-12-12T16:09:31Z
 • Останнє оновлення: 2021-11-12T04:36:36Z
# Домени Поділитися:
Статті за темою